ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 8, ΠΕΥΚΗ ΤΗΛ. 2108028149 | ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

B Senior (Monday - Wednesday)

B Senior -Πρόγραμμα

Δευτέρα και Τετάρτη 
Ώρα: 6:30 – 8:00

Wednesday 30/11/22 Ms Angela

Για Δευτέρα 5/12
REVISION TEST: Units 1 + 2
1) Companion p. 4-23 Λεξιλόγιο – Ασκήσεις
2) Student’s p. 8- 20 Ανάγνωση, Μετάφραση, Ασκήσεις
3) Workbook p. 8 -27 όλες τις ασκήσεις

Μελέτη:
Companion p. 36 (136-170)
Student’s p. 48, 49 (Grammar exercise)
Wb p. 42, 43

Monday 28/11/22 Ms Angela

For Wednesday (30/11)
Companion p. 35 (101 + 135)
Wb p. 40, 41
Student’s p. 46, 47 (ex.3)

For Next Monday (5/12)
REVISION TEST: Units 1 + 2
Companion p. 4-23
Wb p. 8- 27
Student’s p. 8-30

Wednesday 23/11/22 Ms Angela

Companion p. 34 (65-100)
Student’s p. 44 All Tasks + p. 42 ex. 1
Wb p. 38, 39 All Tasks

Monday 21/11/22 Ms Angela

Companion p. 33 (30-64)
Student’s p. 40, 41
Wb p. 35, 36, 37 (Ex. F όχι)

Monday 14/11/22, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.41 – Tasks 4(A,B)

p.42 – Task 2(A)

p.43 – Tasks B, C

HOMEWORK

p.43 – Task D (booklet)

02.11.2022

Grammar : p. 26 Activities A,B,C,D,E

Wednesday 2/11/22 Ms Angela

Companion p. 25 (36-73)
Workbook p. 25,26,27 hw
Voc Test- Units 1 + 2 (Companion p. 4-23)

Monday 31/10/22 Ms Angela

Companion p. 24 (1-35)
Workbook p. 21, 22, 23 hw
Student’s: –

Voc Test for next Monday: Units 1 + 2

Wednesday 26/10/22 Ms Angela

Companion p. 19 (180 – 208) + p. 23 ασκήσεις
Student’s p. 26,27 + p. 30 ασκήσεις

Monday 24/10/22, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.25 – Task 5

p.27 – Tasks 4(A,B)

p.28 – Task 2(A,B), 3A

p.29 – Tasks B, C

HOMEWORK

p.29 – Task D (booklet)

Wednesday 19/10/22 Ms Angela

Companion p. 17 (108- 144)
Student’s Book p. 22,23 (Ανάγνωση, μετάφραση, ασκήσεις)

Monday 17/10/22 Ms Angela

Companion p.16 (69-107)
Student’s p. 20, 21 (Ανάγνωση, Μετάφραση – Ασκήσεις)

Monday 10/10/22, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.16 – Task 3A

p.17 – Tasks B, C, D

HOMEWORK

Student’s Book: p.17 – Task E (booklet)

Wednesday 5/10/22 Ms Angela

Companion p. 4-8 Επανάληψη όλο το λεξιλόγιο.
Student’s p. 8-10-12-14 Επανάληψη. Ανάγνωση-Μετάφραση
Student’s p. 18 Ασκήσεις.
Workbook p.8,9 hw

Monday 3/10/22 Ms Angela

Companion p.8 + p.14 (1-17) + p.13 ex. (in class).
Student’s p. 14 Ανάγνωση, μετάφραση, ασκήσεις (hw). + p. 15 Grammar exercise (in class).

 

Wednesday 28/9/22 Ms Angela

Companion p.7 (all)
Student’s p. 11 (All tasks in class)
Student’s p 12, Ανάγνωση, μετάφραση
Student’s p.13 Grammar task homework

Monday 26/9/22 Ms Angela

Companion p.6 (all)
Student’s p. 10: Ανάγνωση, μετάφραση, ασκήσεις.

Monday 19/9/22, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.9 – Tasks 4, 5A

HOMEWORK

Student’s Book: p.9 – Task 5B (Να γίνει σε φύλλο τετραδίου)

Ms Angela

Companion p.4 (1-39)
Student’s p.8 (text)