ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 8, ΠΕΥΚΗ ΤΗΛ. 2108028149 | ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΝΕΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΡΓΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2 ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ  ΤΗΛ. 2110043890

Homework C Senior (Tuesday - Thursday)

C Senior -Πρόγραμμα

Τρίτη – Πέμπτη 6:30- 8:00

Αποκριάτικο Πάρτυ – Carnival Party! – Παρασκευή 1η Μαρτίου

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Με μεγάλη μας ευχαρίστηση σας ανακοινώνουμε ότι
την Παρασκευή 1η Μαρτίου και ώρα 5:30 -7:30 μ.μ.
τα φροντιστήριά μας θα διοργανώσουν

Αποκριάτικο πάρτυ

στο φροντιστήριο της Λυκόβρυσης: Γεωργίου Αργύρη 2

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει διασκέδαση με κλόουν και χορό.

Όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν να έρθουν “Μασκέ”.

Το μάθημα την ημέρα αυτή δεν θα γίνει για τα τμήματα Αγγλικών.

Η διεύθυνση και οι καθηγητές του φροντιστηρίου μας σας εύχονται:

Χαρούμενη Αποκριά!

Υ.Γ.: Για λόγους υγείας και ασφαλείας, απαγορεύονται αφροί και δυναμιτάκια.

Thursday 22/2/2024 Ms Angela

Companion

p.69  words  123-144 (for Thursday)

p.72  all tasks

Workbook

p.66,67

  • Tuesday 27/2 : Booklet test Unit 5

Tuesday 20/2/2024 Μs Angela

Companion

p.68  words  93-122

Workbook

p.63,64,65  Homework

  • Tuesday 27/2 : Booklet test Unit 5

Thursday 15/2/2024 Ms Angela

Companion

p.66  words  63-92

Student’s Book

p.78 (Vocabulary)

p.80 all tasks

Workbook

p.60,61,62  Homework

Tuesday 13/2/2024 Ms Angela

Companion

p.66  words  63-92 ( for 20/2)

Student’s Book

p.76,77  all tasks

  • Thursday 15/2 : Vocabulary Test Units 5-6

Thursday 8/2/2024 Ms Angela

Companion

p.61  words  29-62

Student’s Book

p.74,75  all tasks

Workbook

p. 58,59 all tasks

  • Thursday 15/2 : Vocabulary test Units 5-6

Tuesday 6/2/24, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.71 – Task 5(115+120)

p.78 – Tasks 2, 3(A)

p.79 – Tasks B, C

HOMEWORK

p.79 – Task D

 

Tuesday 6/2/2024 Ms Angela

Companion

p.60  words  160-170

p.65  words  1-28

p.64 all tasks Homework

Student’s Book

p.72,73  all tasks

Thursday 1/2/2024 Ms Angela

Companion

p.59  words  130-159

Student’s Book

p.71, 73 ex.4

Workbook

p.56,57   Homework

ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Η αργία  των Τριών Ιεραρχών καταργηθηκε με νέα υπουργική απόφαση, επομένως την Τρίτη 30/1 τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά. 

 

Tuesday 23/1/2024 Ms Angela

Companion

p.56  words  32-61

Student’s Book

p.68 (Round up) Homework

Workbook

p.50,51,52  Homework

Thursday 18/1/2024 Ms Angela

Companion

p.54 all tasks

p.55  words  1-31

Student’s Book

p.65  Grammar task -Homework

Workbook

p.49  Homework

Tuesday 16/1/24, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.65 – Tasks 4(A,B), 5

p.66 – Tasks 2(A,B)

p.67 – Tasks 3(A-D)

HOMEWORK

p.67 – Task E

 

Tuesday 16/1/2024 Ms Angela

Companion

p.48  words  126-164

Student’s Book

p.62

p.63 ex.C + 4  Homework

Workbook

p.48,47  Homework

Thursday 11/1/2024 Ms Angela

Companion

p.47  words  97-125

Student’s Book

p.60,61 in class

Workbook

p.47,48  Homework

Thursday 14/12/23 Ms Angela

Companion

p.44  words 1-26

Workbook

p.45,46  Homework

Tuesday 19/12  Vocabulary Test Units 3+4

Tuesday 12/12/23, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.52 – Tasks 2(A,B), 3(A)

p.53 – Tasks B, C

HOMEWORK

p.53 – Task E (write your own story)

 

Tuesday 12/12/2023 Ms Angela

Companion

Tuesday 19/12 Vocabulary Test Units 3+4

p.38 words  217-240 (Για Πέμπτη 14/12)

p. 44  words 1-26 ( Για Τρίτη 19/12)

p.43  All Tasks

Student’s Book

p.52  Vocabulary exercise

p.54  Round up

Workbook

p.44

Thursday 30/11/2023 Ms Angela

Companion

p.35  words 128-156

Student’s Book

p.48,49

Workbook

p.39

Review Vocabulary Unit 3

Tuesday 28/11/23, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.39 – Task 4

p.40 – Tasks 2(A,B)

p.41 – Tasks 4(A,B,C) + Plan

HOMEWORK

p.41 – Task D

 

Tuesday 28/11/2023 Ms Angela

Companion

p.33  words  91-127

Workbook

p.38 All tasks

Student’s Book

p.46,47 All Tasks

Tuesday 21/11/2023 Ms Angela

Companion

p.31  words  18-51

Student’s Book

p.40 Vocabulary ex.

p.42 All Tasks

Workbook

p.33,34,35

Thursday 16/11/2023 Ms Angela

Companion

p.27  words 157-170

p.31  words  1-17

Student’s Book

p.38,39

Workbook

p.32

Tuesday 14/11/2023 Ms Angela

Companion

p.27  words 157-170

p.31  words 1-17

Student’s Book

p.38,39

Workbook

p.32

For Tuesday 21/11


  • 16/11 Booklet Test Units 1-2 !

 

Thursday 9/11/2023

Companion

p.26  words 126-156

Student’s Book

p.36,37  All Tasks

Workbook

p.31

  • Πέμπτη 16/11 Booklet Test  (Units : 1+ 2)

Tuesday 7/11/2023

Companion

p.25  words  79-125

Student’s Book

p.34,35 (all tasks)

Workbook

p.30,31  Homework

Thursday 2/11/2023 Ms Angela

Companion

p.24  words  34-78

Student’s Book

p.32,33

Workbook

p.28,29  Homework

Thursday 26/10/2023 Ms Angela

Companion

p.23  words  1-33

  • Tuesday 31/10  Vocabulary Test (units 1+2 p.3-22)

Workbook

p.24,25  Homework

Student’s Book

p.28 Round up   Homework

Tuesday 24/10/2023 Ms Angela

Companion

p.18  words  174-209

p.22 All Tasks

Student’s book

p.24 Text / ex.B,C

Workbook

p.21,22,23  Homework

  • Tuesday  31/10  Vocabulary Test Units 1-2 (companion p.3-22)

Thursday 19/10/2023 Ms Angela

Companion

p.17  words 140-173

Student’s book

p.25 ex.3,4 , p.26 ex.1

Workbook

p.18,19,20 Homework

Thursday 12/10/2023 Ms Angela

Companion

p.15   words 72-106

Student’s book

p. 20,21 all tasks in class

Workbook

p. 13,14,15,16   Homework

Tuesday 10/10/23, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.13 – Tasks 6(A,Β)

p.14 – Tasks 3(A,B), 4(A)

p.15 – Tasks B, C

HOMEWORK

p.15 – Task D (στο τετράδιο εκθέσεων)

Tuesday 10/10/2023 Ms Angela

Companion

p.14   words 38-71

Workbook

p.12,13,14   Homework

Student’s Book

p.18,19   All Tasks

Τhursday 5/10/2023 Ms Angela

Companion

p.13  words  1-37

Workbook

p.8,9

p.10,11 Homework

Grammar

p.10

p.11 B,C  , p.12 D Homework

Tuesday 3/10/2023 Ms Angela

Companion

p.7    words 126-152

p.12   Homework

Student’s book

p.14    ex.1

p.16   (Round up)  Homework

Workbook

p.4,5,7   Homework

Thursday 28/9/2023 Ms Angela

Companion

p.6    words 95-125

Student’s book

p.12 , 13     All tasks

Workbook

p.4, 5, 6    Homework

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ

Hellenic American
Union

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΑΣ