ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 8, ΠΕΥΚΗ ΤΗΛ. 2108028149 | ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΝΕΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΡΓΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2 ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ  ΤΗΛ. 2110043890

Homework E Senior Tuesday- Thursday

E Senior -Πρόγραμμα

Τρίτη – Πέμπτη, Ώρα: 6:45-8:30

Αποκριάτικο Πάρτυ – Carnival Party! – Παρασκευή 1η Μαρτίου

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Με μεγάλη μας ευχαρίστηση σας ανακοινώνουμε ότι
την Παρασκευή 1η Μαρτίου και ώρα 5:30 -7:30 μ.μ.
τα φροντιστήριά μας θα διοργανώσουν

Αποκριάτικο πάρτυ

στο φροντιστήριο της Λυκόβρυσης: Γεωργίου Αργύρη 2

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει διασκέδαση με κλόουν και χορό.

Όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν να έρθουν “Μασκέ”.

Το μάθημα την ημέρα αυτή δεν θα γίνει για τα τμήματα Αγγλικών.

Η διεύθυνση και οι καθηγητές του φροντιστηρίου μας σας εύχονται:

Χαρούμενη Αποκριά!

Υ.Γ.: Για λόγους υγείας και ασφαλείας, απαγορεύονται αφροί και δυναμιτάκια.

Thursday 8/2/24, Mr Thanos

Tuesday 13/2/24 BOOKLET TEST unit 5-6

Companion p.37-52

Student’s book p.48-67

Grammar p.52-55 & 100-104

 

Thursday 1/2/24, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.74 – Tasks C, D

p.75 – Task E + Plan

p.82 – Task Listen(A)

HOMEWORK

p.75 – Task G

ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Η αργία  των Τριών Ιεραρχών καταργηθηκε με νέα υπουργική απόφαση, επομένως την Τρίτη 30/1 τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά. 

 

Thursday 18/1/24, Mr Thanos

Tuesday 23/1/24 VOCABULARY TEST unit 5-6 (Companion p.37-52)

Workbook p.44-45

Student’s book p.72

Thursday 21/12/23, Mr Thanos

BOOKLET TEST ON UNITS 3&4

Tuesday 9/1/24!!!

Student’s book p. 27-47

Workbook p. 18-31

Companion p. 19-36

Thursday 11/1/24:

Companion p.56-58 all words+ vocabulary exercises

Workbook p.40-41

 

 

 

Tuesday 19/12/23, Mr Thanos

Companion p.56-58 all words+ vocabulary exercises

Workbook p.40-41

Tuesday 8/1/24 booklet test unit 3-4!!!

Thursday 14/12/23, Mr Thanos

VOCABULARY TEST unit 3-4!!!! Τρίτη 19/12/23 (companion p.19-26,28-35)

+Workbook p.39

+Student’s book p.66-67 ex.A,B,C

Πέμπτη 21/12/23: Companion p 56-58, όλες οι λέξεις+ασκήσεις

Thursday 7/12/23, Mr Thanos

Companion p.51-53+vocabulary practice

Workbook p.35-36

Student’s book p.60 all exercises

Next Tuesday 19/12/23: VOCABULARY TEST unit 3-4!!!(companion p.19-26,28-35)

Tuesday 28/11/23, Mr Thanos

Companion p.44-46 177-186, 1-24+ vocabulary practice

Workbook p.30-31

Student’s book p.52-53

Tuesday 21/11/23, Mr Thanos

Companion p.40-41 words 74-127

Workbook p.27 all exercises

Student’s book p.46-47 exercises A,B,C

Thursday 16/11/23, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.42 – Tasks Listen(A,B)

p.43 – Task Speak

p.44 – All tasks

p.45 – Task E

HOMEWORK

p.45 – Task F

Thursday 16/11/23, Mr Thanos

Companion p.40-41 words 74-127(για Πέμπτη)

Workbook p.27 all exercises

Student’s book p.46-47 exercises A,B,C

BOOKLET TEST ON UNITS 1&2 on Tuesday!!!(Αναστασία να φέρει booklet στην τάξη από το σπίτι)

Student’s book p. 7-27

Workbook p. 4-17

Companion p. 3-18

Grammar p. 4-15

Tuesday 14/11/23, Mr Thanos

Companion p.38-39 words 24-73

Workbook p.25-26 all exercises

Student’s book p.46-47 exercises A,B,C

BOOKLET TEST ON UNITS 1&2 on Tuesday 21/11/23!!!

Coursebook p. 7-27

Workbook p. 4-17

Companion p. 3-18

Grammar p. 4-15

Thursday 9/11/23, Mr Thanos

Vocabulary test unit 1-2(companion p.3-17) 18:00 before class or 20:30 after class

Student’s book p.42-43

Workbook p.23-24

Companion p.34-37 words, 164-178+vocabulary practice

Tuesday 7/11/2023 Miss Angelika

Grammar 

14/11

Test: Units 1-4 (p. 4-20)

21/11

p. 168 τα πρώτα 10 irregular verbs

p. 31 ex. A & B

p. 32 ex. C

p. 33 ex. C

 

Tuesday 7/11/23, Mr Thanos

Companion p.32-34 w.116-163

Workbook p.21-22 all exercises

Student’s book p.37 ex.C+p.40-41 all exercises

Thursday 2/11/23, Mr Thanos

Companion p.30-32 w.65-115

Workbook p.19 ex.B,C p.20 ex. D,E,A

Student’s book p.36-37 ex.A,B,C

Πέμπτη 9/11/23 επανάληψη του vocabulary test 1-2 για Άγγελο, Αναστασία, Ευγενία, μετά το μάθημα.

Tuesday 31/10/23, Mr Thanos

Companion p.28-30 w.14-64

Workbook p.18 ex. A,B,C p.19 ex. A

Student’s book p.36-37 ex. A,B,C

Thursday 26/10/23, Mr Thanos

VOCABULARY TEST unit 1-2!!! (companion p.3-17)

Student’s book p.31-32 (2 παράγραφοι με κενά και vocabulary 2 A,B)

Tuesday 24/10/23, Mr Thanos

Companion p.25-28 w.160-187,1-13+Vocabulary practice p.27!!!

Workbook p.14(D)+15+16+17

Student’s book p.31 paragraphs+p.32 vocabulary

(Τεστ λεξιλογίου unit 1-2 την επόμενη Τρίτη 31/10/23, γι’αυτό κάνουμε επανάληψη από companion p.3-17)

Grammar :p. 20 vocabulary practice, p. 22 ex. A, p. 23 ex. B, C

Thursday 19/10/23, Mr Thanos

Companion p. 23-25 w. 111-159

Workbook p.13-15

Student’s book p.30-31 ό,τι δεν κάναμε

Τεστ λεξιλογίου unit 1-2 την μεθεπόμενη Τρίτη 31/10/23 (οπότε αρχίστε επανάληψη) από companion p. 3-17

Tuesday 17/10/23, Mr Thanos

Companion: p.21-23 words 61-110 +vocabulary test p.18(μην το ξεχάσετε)

Workbook: p.11-12

Student’s book: p. 28-29 κείμενο ανάγνωση

Τεστ λεξιλογίου unit 1-2 την μεθεπόμενη Τρίτη (οπότε αρχίστε επανάληψη) από companion p. 3-17

Thursday 12/10/23, Mr Thanos

Companion p.19-21 words 12-60

+Vocabulary practice p.18

Workbook p.10 όλη

Student’s book p.26-27 round up exercises B,C,D

 

Thursday 12/10/23, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.24 – All tasks

p.25 – Tasks E, F + Plan

HOMEWORK

p.25 – Task G (όσοι δεν έχουν το τετράδιο εκθέσεων, γράφουν το θέμα σε χαρτί)

Tuesday 10/10/23 Mr Thanos

Companion: p. 16-19 words 139-178, 1-11

Workbook: p.9

Student’s book: p.22 vocabulary+

p. 23 grammar

Thursday 5/10/23, Mr Thanos

Companion p.14-15 (όλες οι λέξεις)

Workbook p.7-8

Student’s book p.21 (μόνο ο πίνακας)

  1. Companion p.12-13 words 41-84 (ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!)
  2. Workbook p.6
  3. Student’s book p.20 ότι δεν κάναμε στην τάξη

Tuesday 3/10/23 Ms Efi

Grammar :p. 14 ex. B (3), p. 15 ex. D

Vocabulary practice :p. 11 ex. A, B, C

Thursday 28/9/23, Mr Thanos

Student’s book p.16 round up, p.18-19+exercise B

Companion p. 8-9 words 151-164, p,11-12 words 1-40

Workbook p.4-6 all exercises

Tuesday 26/9/23 Ms Efi

Grammar :p. 6 ex. A, p. 7 ex. B, C (μαθαίνουμε το λεξιλόγιο)

P. 10 ex. C

Thursday 21/9/23, George Vasilas

STUDENT’S BOOK

p.12 – Listen

p.13 – Speak

p.14 – Tasks B, C, D

HOMEWORK

Student’s Book: p.14 – Task E

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ

Hellenic American
Union

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΑΣ